Zamolxe MahaDhyvei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Zamolxe MahaDhyvei

Mesaj  Dacul din Lakhma la data de Sam 1 Noi 2008 - 7:50

Energia Vietii =Ki = Energia Marelui Manitu ; ( KI = “K” : Ka –Spiritul + “I” – Isis)

Puterea Energiei Vietii = Nem Ankh–ul lui Isis … e Puterea crucii ei – Ansata, care e P. Vietii, P. Mantuirii si a Iubirii … adica, e P.Fiintei - P.Sufletului, care e in inima.

Viata si P.intreaga = P.Spiritului + P.Sufletului, care se intalnesc in inima si dau putere fiintei … acesta este Mahadhyvei .

Va rog insistent verificati peste tot : sunteti primul grup din lume care aflati acum, prin mine si prietenii mei :

Viata si P.intreaga de pretutindeni este Zamolxe MahaDhyvei . V-o spune Dacul din Lakhma : il veti sti personal fiecare, peste cativa ani … il veti sti “in inima” prin Harul Duhului Sfant … (nu vi se va spune prin presa sau channeling – ci il veti sti in voi - veti fi una cu el ) …il veti cunoaste personal - fiecare …exista si fizic – e nascut si traieste in Romania, in capitala Daciei LohuMana care e langa Lakhma; e roman, e Dac, e Zamolxe MahaDhyvei.

zambesc acum si va intreb, ce ma intreb si pe mine: SPUNETI-MI CE AVETI IN INIMA SI VA SPUN CE PUTERE AVETI … simplu, nu? …tradus este: “Eu Sunt Mahadhyvei”
cine il simte in inima
prin Harul Duhului Sfant ... cine il va sti personal - se va Lumina in curand … va fi in curand unul dintre Iluminati; cert e ca putini sfinti si initiati din Univers … cei de pe treptele superioare … il vor simti in inima la inceput …
.....................................................

... acum 2000 de ani s-a intrupat Isus Hristos, care face "Impacarea -Mantuirea" fiintei cu Dumnezeul Inimii, Dumnezeul Fiintei, care este in inima si in tot ce traieste.
Isus Hristos la a 2-a venire in trup (caci el traieste dintotdeauna - nicidecum nu este reancarnat ) va sosi "pe nori" cu o mare cruce;
Isus Hristos va deschide calea lui Dumnezeu Intrupatul - lui Zamolxe MahaDhyvei si "armoniei" lui - Yelamuna, apoi va fi fiinta intreaga, regasita ...
..."Eu Sunt Eu - Eu Sunt Cel Ce Sunt - Eu Sunt Unul - Amin".

Lupul Hiperborean

Data de inscriere : 09/09/2008
Sex : masculin Localizare : Capitala Daciei, Drobeta (Uran) - LohuMana/Lakhma
Varsta : 57
Stare de spirit : Viu

Vezi profilul utilizatorului http://dacii-lui-zamolxe.wikiforum.ro

Sus In jos

Zamolxe MahaDhyvei si Yelamuna

Mesaj  Dacul din Lakhma la data de Lun 5 Oct 2009 - 12:31

Azi ne-au spus Zamolxe si Shiva ca:

MahaDhyvei
, initiatic se traduce: Marele Dumnezeu Al Preotului Timpului.

Yelamuna: Focul Sufletului Dumnezeului Nevazut-Ascuns.

Ra si Manitu, ne-au spus ca
Manitu
este si Dumnezeul Focului Care Uneste ...este Manitu Al Soarelui, Care Se Aprinde In Fiinta Cu Focul Innoit Al Lui Manitu Al Soarelui ...

... se aprinde pt. inceput in Zamolxe MahaDhyvei si Yelamuna.

Lupul Hiperborean

Data de inscriere : 09/09/2008
Sex : masculin Localizare : Capitala Daciei, Drobeta (Uran) - LohuMana/Lakhma
Varsta : 57
Stare de spirit : Viu

Vezi profilul utilizatorului http://dacii-lui-zamolxe.wikiforum.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum