Ziua Bedromion - Ziua Impacarii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ziua Bedromion - Ziua Impacarii

Mesaj  Dacul din Lakhma la data de Mar 14 Oct 2008 - 8:34

Azi este la daci Ritualul "Poarta Luminii Care Se Creaza Si Poarta Prin Care intra In
Creatia Nevazuta , Prin Care Ma Adun Pe Mine In Mine Si Totul In Tot" .

sunny Rugaciunea lui Deceneu pentru acest inceput de ritual :
"Multumire Dumnezeului Inimii Mele , Unde Spiritul Este Vointa Care Vede Nesfarsitul Si Sufletul Este Vointa Care Aude Ceea Ce Nu Poate Fi Auzit Pe Pamant. Amin"

Deceneu -DeceneYon - este al zecelea preot al lui Zamolxe , care in acest ritual este "Preotul Vointei Constiente din Fiinta Care Te Duce Pana La acel Tori -Tainita-Bardo , La care Tu Sa Alegi - Sa Vrei , Apoi Sa Ceri Sa Treci De El" , de acel Tori in care esti neampacat cu tine .

Cei care simtiti ca aveti “chemare” sa va impacati cu voi
insiva ( cu Dumnezeul din voi –din inima si de pretutindeni) , asa cum
sunteti (Mantuire) , sa puteti sti , simti si trai Iubirea - acest
liant care “tine” lumea , din care se nasc … sau apar toate celalte ,
puteti face aceasta alegere.

Tot ce ai de facut este sa vrei si sa ceri (cu voce-rostit) fiintei tale … Dumnezeului din inima ta si de pretutindeni , sa te impaci cu tine asa cum esti , urmand in timp sa te "vezi" si sa te iubesti asa cum esti .

… usor -usor intri in ritmul Universului care e Iubire ... dupa suficient timp totul va veni de la sine … tot Universul , toate energiile Universului prin toti prietenii nostri de
pretutindeni vor lucra la acesta , deoarece se face prin Har si Duh Sfant ,
... totul este ca eu sa vreau si cer aceasta
constient , prin vointa proprie ... prin vointa mea de a alege constient ceea ce vreau sa fac .

Aceasta
duce la intalnirea mea cu mine “Cel Care Sunt” , asa cum spun Zamolxe ,
Ra , Isus , Is , Shiva/Shakti , Sekhmet , Atum , Aditya ,Deceneu si
multi alti prieteni ai nostri , la …

“Eu Sunt Eu , Eu Sunt Cel Ce Sunt , Eu Sunt
Unul , Eu Sunt Cel Viu , Eu Sunt Totul Si Nimic”.

............................................................................................................

Shiva Adinatha, Isis, Zamolxe, Deceneu ...
... spun despre "portalul" pe care il asteapta unii sa se deschida ca astfel de portaluri nu sunt portaluri fizice, in univers, prin care sa intri cu "ajutoare".
Portalul de acum e un portal, o "tainita" a sufletului si spiritului fiintei.
E un portal, un loc de trecere prin care ajungi sa iti intregesti puterea fiintei ,ajungi la puterea fiintei, intreaga, din tine, cel care esti acum.
Ei spun ca aceasta putere intreaga, din acel "Eu sunt Unul, Eu sunt cel ce sunt , Eu sunt Totul si Nimic...", se naste in tine, dar si in afara ta , atunci cand vrei constient sa te "aduni" din partile "rupte" din tine, adica din acele parti din Sufletul si Spiritul tau pe care nu ti le accepti, mai intai nu ti le accepti tie, apoi nu le poti accepta nici altora .
Atunci cand ti le accepti,constient, cand te impaci cu tine, tot ce e "rupt", se intregeste si intri cu puterea fiintei, intreaga, in puterea intreaga a Universului.

Puterea fiintei pe care alegi constient sa ti-o gasesti, atunci cand alegi sa intri in aceasta "tainita", prin acest portal de acum, e puterea fiintei care se creeaza mereu , atunci cand se rupe si se intregeste iar si iar, e puterea fiintei - intrata in puterea luminii neanceputa si nesfarsita a Universului.
Este acea lumina si putere a vietii care se creeaza mereu din ea insasi.
De aceea, aceasta putere ni se arata, ni se dezvaluie ca o sfera uriasa care se invarte mereu, se lumineaza si se umbreste mereu , se vede in culorile si nuantele cerurilor prin care trecem (alb , galben , roz , verde , auriu , violet...si altele) , e o sfera care cuprinde in ea sferele mai mici - fiintele -, sfere care "danseaza" dansul cosmic al lui Shiva -"Tandava".

Din sfera cea mare isi iau cele mici energia , pe care apoi o inapoiaza sferei mari.
Fiinta isi ia energia necreata , neanceputa si nesfarsita din univers, iar universul isi ia aceeasi energie din cea a fiintei.
Culorile roz si aurie pe care le vad unii in acest moment de inceput al intrarii in portalul de acum sunt culorile iubirii si linistii fiintei, pe care le cauta fiinta si prin care te poti inalta, cu fiinta intreaga, in cerul al cincilea, cerul Bucuriei Innoirii. sunny

Lupul Hiperborean

Data de inscriere : 09/09/2008
Sex : masculin Localizare : Capitala Daciei, Drobeta (Uran) - LohuMana/Lakhma
Varsta : 57
Stare de spirit : Viu

Vezi profilul utilizatorului http://dacii-lui-zamolxe.wikiforum.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum