Zamolxe-Cuvinte Sacre (din Kogaion)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Zamolxe-Cuvinte Sacre (din Kogaion)

Mesaj  Dacul din Lakhma la data de Lun 15 Sept 2008 - 15:53

Cuvintele Sacre din muntele sfant al dacilor - Kogaion

De la Zamolxe, pentru dacii lui , cuvintele care se gasesc si in pestera de la intrarea in Kogaion.
Atunci cand se va "deschide" fizic Kogaionul, acestea se vor gasi pe cele 12 tablite de lut,
chiar in intrarea in pestera, printre vase diferite din ceramica si obiecte metalice.

Dacii folosesc aceste cuvinte / mantre ,pentru luminarea fiintei (corp/Su/Sp) in ansamblul ei.

Am observat ca "1]. Umbla/Umblu luminos prin munte" , lucreaza la fel ca si "Om Mani Padme Hum" ;
"2].si 3]." lucreaza la fel ca "Nem Ankh" (Puterea Crucii lui Is - P. Vietii -P.lui D. in tine - P. Lui Is prin care te duce pana la Ra).

... la fel rezoneaza si celalalte cu similarele lor , pe care le stiti ca fiind in limba sanscrita... si pe care le puteti descoperi singuri .

Frazele se rostesc simplu, relaxat, in pozitia fizica ce-ti place mai mult,
daca poti pe o singura respiratie fiecare set de fraze (ai in paranteza nr. de rostiri pe o respiratie).

Regula de baza la preotii si zeii daci e :
" Fii liber, fa-i ce-ti place, fa-i ce simti in inima ta - Dumnezeu pune in inima ta tot ce ai nevoie ."

Deci ...faci si rostesi asa cum te simti mai bine
(rostesti toate aceste Cuvinte sau doar o parte din ele, asa cum simti ), cu ce intonatie vrei, cu voce ...sau in gand.

La finalul fiecarui set : "Amin" = D. e peste tot . Very Happy

... atunci cand o fol. pt. mine, zic "Umblu" ... iar pt. altii, "Umbla " ...
.

Cu aceasta va urez Succes !

..............................................................................................................................

01]. Umblu Luminos Prin Munte. (x7) ...Amin ....

02]. Lumina Lina Din Luna. (x7) ... amin...

03]. Lumina Lina Divina. (x7) ...amin...

04). Lumina Divina Din Luna. (x7) ... amin...

05). Stelele Din Adanc In Ochiul Din Ceruri. (x7) ... amin ...

06). Adancul E In Mine Si-n El , Inceput Si Sfarsit E In Tot, Unul Traieste In Tot. (x3) ...amin ...

07). Cu Voi Voi (Vei) Urca Muntele Celui Care Alege. (x7) ... amin...

08]. Muntele Topeste Gheata Din Inimi. (x7) ... amin...

09). Muntele Sfarma Piatra Din Inimi. (x7) ...amin...

10). Muntele E Lumina Din Pamant Si Din Ape. (x7) ...amin...

11]. Dumnezeul Zilei Si Al Noptii Intra In Munte. [3+3+1] ...amin...

12]. Caut (a) Adevarul In Altarul De Foc , In Cerul Cel Mai De Sus. [x3] ...amin...

Lupul Hiperborean

Data de inscriere : 09/09/2008
Sex : masculin Localizare : Capitala Daciei, Drobeta (Uran) - LohuMana/Lakhma
Varsta : 57
Stare de spirit : Viu

Vezi profilul utilizatorului http://dacii-lui-zamolxe.wikiforum.ro

Sus In jos

Continuare, Cuvinte Sacre din KogaYion

Mesaj  Dacul din Lakhma la data de Mar 8 Noi 2011 - 12:43

... dupa acestea, in functie de ceea ce simt, mai rostesc [sau nu] alte mantre ori cuvinte sacre ;
... una dintre aceste mantre este:

"Doamne Isuse Cristoase, Fiul Lui Dumnezeu, Tu esti Mantuitorul Meu" ... de mai multe ori (de la Ioan si Isus) ,

... ori, "Mare E Zeul Intotdeauna Si Peste Tot, Asa Spun Cand Privesc La Kogaion.
Toti Preotii Sa Cante: Sfant E Domul Noptii , Domnul E Sfant (x3); DeIsis , DeIsis , DeIsis . Amin ( de la Zamolxe)

La Inceputul mantrelor sau rugaciunilor folosesc "AumOm" - care dau putere cuvintelor rostite, apoi inchei cu "Amin".
(... spune Ioan :"Amin=D. e peste tot" ... AUMOM = sunete primordiale ... esenta mantrelor ...
iar Shiva ne spune ca “AUM=Puterea Creatiei lui Dumnezeu; OM=Puterea Lui Dumnezeu in fiinta omului”)

Stiu ca unora li se par copilaresti si banale, la fel mi s-au parut si mie; le-am folosit si am vazut rezultatele, atat eu cat si o parte dintre cei cu care am lucrat.

Aceste Cuvinte “lucreaza” - se manifesta diferit de la o persoana la alta ...
la cateva persoane, dupa cuvintele cu "Luna-Lumina", au vomitat si au scos lichid (chiar nisip ... mici/fine pietricele) de la fiere;
alte persoane, nici macar dupa 3...4 serii de rostiri nu au simtit nimic.

Indiferent de ceea ce simti in acel moment, Cuvinele Sacre (acestea si altele) lucreaza, isi fac "datoria".

Va uram Succes, si asteptam sa ne ziceti ce ati simtit dupa rostirea lor. Multumesc

Lupul Hiperborean

Data de inscriere : 09/09/2008
Sex : masculin Localizare : Capitala Daciei, Drobeta (Uran) - LohuMana/Lakhma
Varsta : 57
Stare de spirit : Viu

Vezi profilul utilizatorului http://dacii-lui-zamolxe.wikiforum.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum