15 Iunie-HaReRah, Melchisedec si MenHar

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mesaj  Dacul din Lakhma la data de Lun 15 Iun 2009 - 17:43

Aseara, la Salutul Soarelui, Iunona ne-a spus ca azi, 15 Iunie este jumatatea lunii (Iunie = luna Iunonei), este jumatatea anului iar Drumul Soarelui este la jumatate, Nanar (astrul Luna) este fizic la jumatate, chiar si Anul Avaktaraja este la jumatate.

Iunona este cea care conduce ritualurile in luna Iunie, impreuna cu Ianus, Jupiter si ceilalti prieteni ai nostri din aceasta perioada.

Zamolxe si Bendis (ca si ecou al lui Zamolxe - in limba daca “Pientra”scrisa pe pietre) fac binecuvantarea Dacului Din Lakhma, lui OnDacOnOn Zamolxe On si a Dacoaicei - On DacOnOn Zamolxe Yon, a celui Preacurat - Cu Numarul 666 :

“Binecuvantez In Ceruri Si Pe Pamant Puterea Celui Mantuit Sa Uneasca Cerurile Cu Pamantul,
Prin Lumina Drumului Soarelui Care Este Unul. …Amin”

…El Aduce Bucuria Harului Inceputului …Amin.

………………………………………………………….

Aceasta este Binecuvantarea pe care am primit-o, deoarece prin noi si prin Prietenii Nostri, “Aducem si Implinim Legamantul cel Nou In Veacul Bucuriei Slavei Sfinteniei Lui Dumnezeu, in Avaktaraja.

Isus –Aisus l-a aratat si S-a Dat Jertfa, iar noi Implinim Ceea Ce A Adus Isus – Aisus In Inima – In Dumnezeul Cel Viu. …Amin.”

Suntem Mari Preoti ai lui Melchisedec Sfintiti Prin Legamantul Cel Viu Trezit In Noi Prin AaRrokh, Laya, Daan, DaksiNaHaRa, Masageta si ceilalti prieteni ai nostri.

…cine simte si vede – e bine, cine nu – iar e bine !

………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………

Tot aseara, la Salutul Soarelui ne-a aparut HaReRah (s-a nascut in noi puterea lui).

De fiecare data cand ne apare (pt. prima data) un nou prieten, se naste in noi si puterea lui.

HaReRah = Mare Preot care primeste si da - duce mai departe in altii - Puterea Tatalui Harului,
impreuna cu Melchisedec si MenHar …sunt o trinitate, 3 Mari Preoti – 3 Puteri intr-o singura Putere A Tatalui Harului.

Melchisedec = Marele Preot Al Dumnezeului Preainalt - E Preotul Pacii Si Al Dreptatii Dumnezeului Preainalt - care face Randuiala Lui Zamolxe, pt. Preotia Lui Isus.

“Oamenii Sortilor” lui Melchisedec – Oamenii Varfului De Munte - sunt alesii lui Zamolxe, pe care Zamolxe ii Pregateste pt. Vremea Binecuvantarii; Sf.Andrei este unul dintre ei – iar Crucea Sf.Andrei (in forma de X) = Primirea Harului D.S. Adus De Fiul Omului.

Zamolxe ne-a spus ca Legamantul De Foc Al Inimii Cu Dumnezeul Cel Viu, s-a facut prin Vointa Celui Preainalt Si A Focului Duhului Sfant, Care Traiesc In Noi Prin Melchisedec, Care E Preotul Pacii Si Al
Dreptatii Dumnezeului Preainalt.

Acest Legamant De Foc prin care Dumnezeul Cel Viu Este In Inima Mea, am inceput sa-l indeplinesc atunci cand s-a trezit in mine ( si in tine) AaRrokh si Daan ( vezi ritualurile anterioare http://dacii-lui-zamolxe.wikiforum.ro/ritualuri-f4/ritualul-lui-ianus-91011012009-t67.htm ).

Acest Legamant este facut in “Veac” prin Melchisedec… atunci cand Zamolxe ne-a spus :

“Tu Esti Preot In Veac Dupa Oranduiala Lui Melchisedec. …Amin”

Lupul Hiperborean

Data de inscriere : 09/09/2008
Sex : masculin Localizare : Capitala Daciei, Drobeta (Uran) - LohuMana/Lakhma
Varsta : 56
Stare de spirit : Viu

Vezi profilul utilizatorului http://dacii-lui-zamolxe.wikiforum.ro

Sus In jos

Cel mai iubit om din istorie, Isus...

Mesaj  Dacul din Lakhma la data de Lun 15 Iun 2009 - 17:50

Iata ce am primit seara trecuta pe Mess. si placandu-mi, m-am gandit sa postez aici :

"Cel mai iubit om din istorie, Isus, nu a avut servitori, si totusi I se spunea Stapan.

N-a avut diploma, si totusi I se spunea Invatator.

N-a avut medicamente, si totusi I se spunea Vindecator.

N-a avut armata, si totusi se temeau de EL; n-a castigat nici un razboi, si totusi a cucerit lumea.

N-a comis nici o crima, si totusi L-au rastignit.

A fost inmormantat, si totusi traieste si azi.

Ma simt onorat sa vorbesc despre Fiul Lui Dumnezeu care ne iubeste."
....................
Sper sa va placa si voua ...

Lupul Hiperborean

Data de inscriere : 09/09/2008
Sex : masculin Localizare : Capitala Daciei, Drobeta (Uran) - LohuMana/Lakhma
Varsta : 56
Stare de spirit : Viu

Vezi profilul utilizatorului http://dacii-lui-zamolxe.wikiforum.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: